LLTD

Labrains, LTD

Latgales 127A, Rīga, LV-1003 labrains.eu/lv

Kas ir šī jaunā kustība “Tīrais skaistums”? Zinātniski fakti par kaitīgām ķīmiskajām vielām

5 september 2023, 13:26

Pēdējos gados arvien vairāk patērētāju ir pieņēmuši jēdzienu “clean beauty” jeb tīrais skaistums, meklējot ādas kopšanas un skaistumkopšanas produktus, kas prioritāri uzsver veselību un labklājību. Šī ideoloģija izriet no pieaugošās izpratnes par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar konvencionālajiem produktiem, kuru sastāvā ir milzums kaitīgu ķīmisko vielu un piedevu (1). Viens no šīs tendences pamatlicējiem ir LABRAINS, uzņēmums, kas izstrādā ne tikai videi draudzīgu kosmētiku, bet arī tādu, kas nesatur smaržvielu alergēnus un citas kaitīgas vielas. LABRAINS šobrīd nosaka jaunu standartu, izslēdzot no produktu sastāviem dažādas kaitīgas sastāvdaļas, piemēram, sintētiskas smaržvielas, ēteriskās eļļas, sintētiskas izcelsmes konservantus, kurus diemžēl pagaidām ir atļauts izmantot dabiskās kosmētikas produktos, tādējādi piedāvājot gan cilvēkam, gan videi drošus un efektīvus sejas ādas kopšanas līdzekļus. 

Skaistumkopšanas produkti, kas atrodas veikalu plauktos, bieži satur dažādas potenciāli bīstamas ķīmiskās vielas un piedevas. Tādas sastāvdaļas kā mikroplastmasa, silīcija atvasinājumi, parabēni, ftalāti, mākslīgās krāsvielas un citi var neparedzēti ietekmēt gan mūsu ādu, gan vispārējo veselību. Zinātniskie pētījumi ir saistījuši šīs ķīmiskās vielas ar dažādām problēmām, tostarp ādas kairinājumu, alerģijām un endokrīnās sistēmas traucējumiem, kam ir galvenā loma hormonu un ķermeņa funkciju regulēšanā (2).

Būtiskas bažas rada šo ķīmisko vielu spēja iekļūt asinsritē caur ādas barjeru, potenciāli radot ilgtermiņa veselības problēmas. Piemēram, parabēni, kas parasti atrodami skaistumkopšanas produktos, ir atklāti cilvēka krūšu audos, un ir aizdomas, ka tie atdarina estrogēnu, veicinot krūts vēža attīstību. Tikmēr ftalāti, ko bieži izmanto, lai pagarinātu smaržu noturību, ir saistīti ar reproduktīvajām un attīstības komplikācijām (1). Turklāt mikroplastmasas un mikropērlīšu, ko bieži izmanto pīlinga produktos, ietekme uz vidi pārsniedz ar ādu saistītās problēmas. Šīs daļiņas apdraud jūras ekosistēmas un var uzkrāties vidē, potenciāli nonākot pārtikas ķēdē un ietekmējot cilvēku veselību (2).

Šīs jaunās “Tīrais skaistums” kustības pamatā ir apņemšanās izstrādāt produktus, kas nesatur kaitīgas ķīmiskās vielas un piedevas. Šī pieeja ir balstīta uz dabisku un netoksisku sastāvdaļu izmantošanu, kas ir ne tikai maigas ādai, bet arī ilgtspējīgas videi. LABRAINS to ilustrē, rūpīgi izslēdzot no to izstrādājumiem tādas vielas kā alkohols, benzilspirts un fenoksietanols, kā arī citus dabiskā kosmētikā atļautus kairinošus sintētiskas izcelsmes konservantus. Šādu centienu mērķis ir novērst ādas kairinājumu un jutīgumu, atbalstot veselīgu ādas kopšanu. Turklāt LABRAINS izvairās arī no sulfātu un ļoti kairinošu virsmaktīvo vielu, piemēram, nātrija kokosulfāta, pievienošanas, kas noņem ādas dabiskās eļļas un var izraisīt sausumu un diskomfortu.

 

Kustība “Tīrais skaistums” radusies kā atbilde uz pieaugošo veselības risku atzīšanu, kas saistīti ar konvencionālajiem skaistumkopšanas produktiem. LABRAINS un citi vadošie zīmoli ir revolūcijas priekšgalā, piedāvājot kosmētiku, kuras prioritāte ir drošība, efektivitāte un ilgtspējība. Izslēdzot kaitīgās sastāvdaļas un koncentrējoties uz jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem, LABRAINS ne tikai uzsver patērētāju veselības nozīmi, bet arī sniedz ieguldījumu pilnvērtīgākā un ilgtspējīgākā skaistumkopšanas nozarē.

 

Labrains
Telefons: +371 28 010 107
E-pasts: info@labrains.eu
https://labrains.eu/lv

 

 

Atsauces:

1. Cho, N. J., & Han, S. H. (2018). Natural Ingredients for Skincare: Navigating Clean Beauty Trends. Chemistry International, 4(1), 45-54.
2. Hartmann, N. B., & Håkansson, H. (2018). Accumulation of Microplastics in the Marine Environment: A Review of Published Data. Environmental Sciences Europe, 30(1), 1-16. 

 

Location