"Gastrotuss" sīrups – ja nelīdz veselīgs uzturs
Noskaidrosim, kas ir refluksa slimība un kā var palīdzēt “Gastrotuss” sīrups!
Ieteicams mainīt arī ēšanas paradumus
Kuņģa atviļņa slimība jeb gastroezofageālā atviļņa (refluksa) slimība ir kuņģa satura nonākšana atpakaļ barības vadā, kas barības vadu var nopietni kairināt. Pastāv divu veidu refluksi. Viens no tiem ir fizioloģisks, otrs jau ir nopietnāks – gastroezofageālais reflukss, kas ir slimība. Parastais reflukss ir novērojams, ja kuņģa saturs barības vadā nonāk pāris reižu dienā un neizraisa nekādus simptomus, nerada nepatīkamas izjūtas. Par slimību to jau var dēvēt, ja process notiek regulāri un ir novērojams visu diennakti, radot pamatīgu diskomfortu. Izpausmes ir dažādas, arī simptomi ir dažādi. Tad talkā var nākt pretrefluksa zāles, pirms tam konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu.
Gastroezofageālais reflukss ir diezgan bieži sastopams, parasti tas vairāk skar cilvēkus, kuri slimību ir ielaiduši, un ir nepieciešama vairāk vai mazāk nopietna ārstēšana, lai normalizētu kuņģa darbību.
Sakārtot kuņģa darbību un izārstēt gastroezofageālo refluksu ir iespējams, tomēr svarīgi ir lietot pareizos medikamentus, jo ar tiem var likvidēt vai vismaz mazināt simptomus, kas saistīti ar šo saslimstību. Šī slimība ir diezgan grūti ārstējama, taču to ir iespējams paveikt. “Gastrotuss” sīrups var palīdzēt ārstēšanā, neatstājot nekādas neatgriezeniskas sekas.
Daži ieteikumi
- Dzīvesveida izmaiņas: konkrētas dzīvesveida izmaiņas var palīdzēt mazināt gastroezofageālā refluksa simptomus. Tie būtu: izvairīšanās no slimību provocējošas pārtikas; svara zaudēšana, ja jums ir liekais svars; smēķēšanas atmešana un gultas galvgaļa pacelšana, lai samazinātu skābes refluksu nakts laikā.
- Medikamenti: Bezrecepšu zāles, tai skaitā, “Gastrotuss” sīrups, var palīdzēt neitralizēt kuņģa skābi un nodrošināt īslaicīgu atbrīvošanos no simptomiem. Ārsts var izrakstīt arī citas zāles, piemēram, protonu sūkņa inhibitorus un H2 blokatorus, lai samazinātu kuņģa skābes veidošanos un novērstu refluksu.
- Ķirurģija: smagākos gadījumos ārsts var ieteikt operāciju, lai pastiprinātu apakšējo barības vada sfinkteru – muskuļus, kas neļauj kuņģa skābei plūst atpakaļ barības vadā.
- Alternatīvas terapijas: dažiem cilvēkiem atbrīvoties no slimības var palīdzēt alternatīvas terapijas, piemēram, akupunktūra, augu valsts piedevas vai relaksācijas metodes. Tomēr ir svarīgi apspriest šīs iespējas ar veselības aprūpes speciālistu, lai nodrošinātu, ka tās būs drošas un efektīvas.
- Gastroezofageālā refluksa gadījumos ir ļoti ieteicams mainīt savus pārtikas uzņemšanas ieradumus. Disfunkciju var radīt problēmas ar slēdzējmuskuli, kas, kā skaidro anatomi, atrodas starp barības vadu un kuņģi. Atviļņa gadījumā šis muskulis neslēdzas līdz galam, un tas dod iespēju skābajam saturam nonākt atpakaļ. Vēl viena profilaktiskā iespēja ir ēst biežāk, mazākos apjomos, 4–5 reizes dienā vai pat biežāk.
Ēdiena daudzumam ik reizi jābūt tādam, lai tas ietilptu saujā. Vajadzētu arī pārstāt lietot kafiju un saldumus, it īpaši jāizvairās no šokolādes. Tā ir pārtika, kas sekmē skābes izdalīšanos. Nevajadzētu arī lietot skābējumus, asus ēdienus, kūpinājumus, žāvējumus, kā arī apelsīnus un citronus. Tāpat nevajadzētu dzert pienu. Piena produktus lietot var, bet svaigu pienu dzert nav ieteicams, jo tas var paaugstināt skābes saturu. Papildu ieteikums: vismaz pusstundu, vēlams pat divas stundas, pēc ēšanas vajadzētu būt vertikālā stāvoklī. Pēc ēšanas uzreiz doties gulēt nav ieteicams. Ēst guļus arī nevajadzētu (jāizvairās, piemēram, no brokastīm gultā), jo guļošam cilvēkam skābe brīvi nokļūst barības vadā.
Jābrīdina, ka laikus neārstēts gastroezofageālais reflukss var izraisīt komplikācijas. Visbiežāk sirdzēji mēdz saslimt ar laringītu, var rasties bronhīti, pat pneimonija. Pēc statistikas, slimība vienlīdz ir sastopama abu dzimumu pārstāvjiem. Samērā grūti izcelt kādu slimības skarto ļaužu vecumu – tā piezogas, nešķirojot cilvēkus pēc to dzimšanas gadiem.
https://www.gudra-aptieka.lv/gremosanas-sistemai/246-gastrotuss-sirupas-nuo-refliukso-n20.html
Bezrecepšu zāles. Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasīt zāļu lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI!
Article
Nost ar slimībām un saaukstēšanos – stipriniet savu imunitāti!
Uzzināsim par imunitātes nozīmi un dažus vērtīgus padomus, kas palīdzēs izvairīties no saslimšanām, kā arī iepazīsim dažus Gudra Aptieka produktus, kas var atbalstīt jūsu imūnsistēmu, gremošanas norises un vispārējo labsajūtu.