Skaists smaids – pašpārliecināts cilvēks
Ikviens vēlas skaistu smaidu un pašpārliecinātību par savu vizuālo tēlu, tomēr nereti tieši mūsu smaids ir tā viena lieta, kas mums ne līdz galam apmierina. Par laimi, mūsdienās ir daudz iespēju, kā uzlabot savu smaidu un atgūt pārliecību par sevi – viena no procedūrām, kas palīdz uzlabot zobu vizuālo izskatu, ir zobu balināšana. Zobu balināšana šobrīd ir ļoti populāra procedūra, kas palīdz uzlabot zobu izskatu un iegūt līdz pat vairākiem toņiem gaišāku smaidu. Viena no pieaugošajām tendencēm šajā jomā ir zobu balināšana ar kapēm, kas ļauj saudzīgi veikt zobu balināšanu mājās un var būt piemērota arī tiem, kam ir jutīgi zobi vai smaganas.
Kas jāzina pirms zobu balināšanas?
Zobu emaljas krāsa ir ģenētiski noteikta. Jau bērnībā, augot pastāvīgajiem zobiem, to krāsa dažādiem cilvēkiem ir atšķirīga. Zobu toņa maiņa, gadiem ejot, ir dabīgs process, no kura nav iespējams izvairīties. Mūsu ēšanas paradumi, dzīvesveids, kaitīgie ieradumi un veselības stāvoklis ietekmē zobu toni, tādēļ vienam cilvēkam trīsdesmit gados būs balti zobi, bet kādam citam – dzeltenīgi. Arī nepietiekama zobu higiēna veicina pigmenta veidošanos un zobu dzeltēšanu, tomēr ir maldīgi domāt, ka zobu higiēnista apmeklējums padarīs gaišāku jūsu zobu toni. Higiēnists noņems zobakmeni un lieko aplikumu, bet zobu toni gaišāku var padarīt, tikai veicot zobu balināšanu. Zobu balināšana ļauj, mehāniski neiejaucoties, tikt pie sniegbalta smaida.
Šobrīd ir pieejami dažādi zobu balināšanas veidi, kā arī tirgū ir pieejami daudz un dažādi produkti, kas piedāvā veikt zobu balināšanu mājās. Tomēr mēs vēlamies uzsvērt, ka zobu balināšana bez zobārsta uzraudzības var neatgriezeniski sabojāt jūsu zobus. Viens no svarīgākajiem mājasdarbiem, kas ir jāveic, pirms uzsākat zobu balināšanu, ir jāsaved kārtībā mutes dobuma veselības stāvoklis. Tikai zobārsts spēj novērtēt zobu stāvokli un izlemt, vai zobu balināšanu ir iespējams veikt. Tā kā zobu balināšana iedarbojas tikai uz dabīgajiem zobiem, pēc zobu balināšanas var nākties veikt plombu nomaiņu, lai tās atbilstu jaunajam zobu tonim.
Kā notiek zobu balināšana ar kapēm?
Zobu balināšana ar individuālajām kapēm kļūst aizvien pieprasītāka procedūra, jo sniedz iespēju veikt saudzīgu zobu balināšanu. Balināšanas gela koncentrācija ir mazāka nekā standarta balināšanas procedūrā, un pacients var panākt ļoti pārliecinošu rezultātu pakāpeniski, neriskējot padarīt zobus ļoti jutīgus. Lai arī zobu balināšana ar individuālajām kapēm pacients veic mājās, šo balināšanas metodi nevar pieskaitīt pie zobu balināšanas mājas apstākļos, jo zobu balināšanas process notiek stingrā zobārsta uzraudzībā. Vispirms tiek izvērtēts pacienta mutes dobuma stāvoklis, nepieciešamības gadījumā tiek veikta zobu labošana vai plombu nomaiņa, un pēc tam tiek izgatavotas individuālas kapes. Kapes tiek izgatavotas pēc pacienta zobu nospiedumiem. Kopā ar kapēm pacientam tiek izsniegts balināšanas gels, un viņš mājās var veikt balināšanas procedūru. Balināšanas gels tiek ievietots kapēs, un pacients tās uzliek uz zobiem, ievērojot zobārsta norādījumus. Tā kā šis balināšanas gels ir vājāks nekā tas, ko parasti izmanto zobārstniecības kabinetos, to drīkst lietot katru dienu līdz pat divām nedēļām, lai sasniegtu sev vēlamo rezultātu. Kapes ir caurspīdīgas un izgatavotas no elastīga materiāla, kas cieši pieguļ zobiem un nerada diskomfortu, tādēļ pacients tās var lietot arī dienas laikā. Zobu balināšanas periodā pacientam nav ieteicams dzert melnu kafiju, tēju vai citus dzērienus, kas var iekrāsot zobus, kā arī smēķēt.
Zobu balināšanu drīkst veikt tikai no 18 gadiem, jo bērnu zobiem balināšana var kaitēt. Arī grūtniecības un bērnu zīdīšanas laikā zobārsti neiesaka balināt zobus.
Ja arī jūs vēlaties iegūt sapņu smaidu, Dr.Mālmanes zobārstniecības klīnika saviem klientiem piedāvā zobu balināšanu ar individuālajām kapēm. Piesakieties uz konsultāciju, un mēs jums pastāstīsim sīkāk par procedūras norisi!
Article
Zobu venīri – modes tendence?
Venīri sniedz iespēju tikt pie izsapņotā Holivudas sniegbaltā smaida, tomēr ir jāņem vērā, ka tā ir nopietna iejaukšanās zoba audos. Pirms lēmuma pieņemšanas par labu šai procedūrai ir jāizsver visi plusi un mīnusi un jāsaprot, vai tieši šī estētiskās zobārstniecības procedūra būs piemērotākā izvēle smaida uzlabošanai.